Egyesületünk is részt vett a Kutatók Éjszakáján

Egyesületünk is részt vett a Kutatók Éjszakáján

Egyesületünk is részt vett az Eszterházy Károly Egyetemen rendezett, országos Kutatók Éjszakája programon. A rendezvényen infósátrunknál az elektronikai eszközök környezeti és társadalmi hatásaira hívtuk fel a figyelmet, elsősorban a mobiltelefonok és számítógépek példáján keresztül.

Az Elektronikai eszközök valódi élete kiállításon kívül játékokkal, totóval vártuk az érdeklődőket, és aláírást is gyűjtöttünk a tervezett elavulás elleni petíciónkhoz, melyben javasoljuk a döntéshozóknak a tervezett elavulás büntethetőségét, és a tartós fogyasztási cikkek jótállásának öt, majd tíz évre emelését.
Az akció a Fenntarthatóság Felé Egyesület és a Magyar Természetvédők Szövetsége országos kampánya keretében, Egyesületünk közreműködésével Egerben is megismerhető.
Comments are closed.